Toitekreem/salv DMSO'ga

Toitekreemi/salvi sobib kanda nii kätele, jalgadele, näole ja mujale kehale. Sobib väga hästi ka huulte elastsuse taastamiseks, kui külmade ilmadega huuled kipuvad lõhenema.

Hea tühi kreemitops
on tumedast klaasist, kui
käepärast pole, saab siit

Toiteained kreemis
Toor kookosõli - parima hinnaga müüakse suurtes poodides.

Rasvlahustuv C vitamiin askorbüülpalmitaat 1000 mg, 1 tl - tugev antioksüdant, vähendab kasvajate suurust, vajalik kollageeni tootmiseks nahas, vähendab oksüdatiivset stressi, vähendab/pidurdab vananemise ilminguid ja neutraliseerib vabad radikaalid jne.

D3 vitamiin 12 000 IU, 6 tilka - D3 vitamiini kõige ilmsem ja tähtsam ülesanne kehas on magneesiumi, kaltsiumi ja fosfori ainevahetus.

K vitamiin 10 800 mcg, 4 kapslit - vajalik kaltsiumi transpordiks, toimetab koos D3 vitamiiniga. Oluline, et säilitada terve luutihedus.

E vitamiin 1600 IU, 4 kapslit - parandab pärgarterite kitsenemist, kaitseb neuroloogiliste hädade ja vähi eest. Lahustab verekämpe ja kaitseb vabade radikaalide eest. Tõstab intelligentsust. Töötleb proteiine. Tugevdab organismi vastupanu bakteritele ja viirustele. Aeglustab vananemist.

DMSO ca 3/4 korgitäit - viib hea koostise hõlpsalt läbi naha, vähendab põletikku ja valu, tugev antioksüdant, parandab vereringet, lahustab kehas kaltsiumi ladestusi. Tasub alati alustada väiksemate kogustega kreemisegule lisamisel, nt 1/4 korgitäit. Proovida segu nahal. Liigne DMSO segus võib naha kipitama ajada. Parasjagu DMSO'd on kõige meeldivam, timmi enda naha sobivuse järgi paika.


Teepuu ja lavendli 100% eeterlik õli 3-5 tilka - DMSO lõhn on intensiivne, mida ei saa kategoriseerida just kõige meeldivamaks lõhnaks. Meeldiv lõhna saab kreemile, kui lisada puhast eeterlikku õli. Esimesel päeval on teepuuõli lõhn tugevalt tunda, järgnevatel päevadel muutub tagasihoidlikumaks ja esile kerkib meeldiv ja mahe lavendel. DMSO spetsiifilise lõhna varjutab hästi ära.


Kreem näeb välja selline
Toitekreemi/salvi valmistamine

Võta 50 ml klaasist kreemitops (pruunist klaasist on parim) või klaasist väike purk. Pane anumasse 2 tl kookosõli ja lisa kõik vitamiinid. Vitamiinid, mis on kapslites, saab vedeliku kergesti kätte, kui kapsel torgata ühest otsast katki naaskliga ja pigistada sisud anumasse. 
Noaga kapsleid avades läheb osa vitamiinist kergesti kaotsi. Kapslid viska ära. Sega, lisa DMSO, sega ühtlaseks, lisa eeterlikku õli niipalju, et varjutab DMSO lõhna (ca 3-5 tilka). Segamiseks kasuta nt puupulka.


Hoia kreemi jahedas, nt kivipõrandal kapis, aga mitte külmikus. Külmikus läheb kookosõli kivikõvaks ja DMSO 
jäätub.
Sellistes tingimustes säilib kreem kindlasti 1 kuu.
Kreemi kanna puhtale nahale, sest DMSO viib läbi naha ka tolmu, bakterid, viirused.

Kui kreemi lisada DMSO'd, siis on oluline kasutada kreemi hoiustamiseks klaasanumat.
Kui eelistad plastikut, siis tootel peab olema märge 2. DMSO võib sulatada muu märkega plastiku.

Lugemisvaramu:
DMSO'st (siit) Book
Depository'st (tasuta saatmine üle
maailma)


Lisalugemist:
Mis on DMSO?
Põhjalikult D3 vitamiinist