Köhasalv

Jagaks köhasalvi retsepti, mis meil on päästnud mitmeid kriitilisi olukordi (sh läkaköha laadseid sümptomeid). Juurde veel kolloidhõbe/kanada koldjuur https://iherb.co/29SzvkH ja värske õhk (keha soojas, aga ca 10-15 min külma karget õhku).RetseptMäärida rinnakule, üla seljale, jalataldade alla.


Sobib hästi ka valutavatele liigestele määrimiseks.


Sheavõi: kandja, pole liiga pehme, pole liiga tahke, taimne, jätab nahale sujuva/kehaomase kihi. Paremad, kui teised kandjad rasvained. Lõhn neutraalne.

Väga hea ka kuivade käte, huulte määrimiseks.

Säilib seda kauem, kui hoiustada külmikus.

Pildil kollane sheavõi, seda on tavaliselt saadaval valgena. Toor hele sheavõi https://iherb.co/NxogFXbt.Tärpentiin: põletikuvastane, valuvaigistav, seenevastane, röga eraldav. Kasulik närvisüsteemile. Kasetohu tärpentinist valmistatud salv kiirendab kudede verevarustust, parandab vere mikrotsirkulatsiooni. Aitab ägedate hingamisteede viirushaiguste varases staadiumis, meie oma Eesti tegija.


Eukalüpt eeterlik õli: tugevdab immuunsust, parandab hingamisteede vereringet, patogeenide vastane, valu vähendav, röga eraldav.

https://draxe.com/essential-oils/eucalyptus-oil-uses-benefits/ 


DMSO: läbistaja (viib ülejäänud ained sügavamale kehasse, kuhu neid vaja), valuvaigistav.

https://www.healthline.com/health/what-is-dmso#Uses.

Ostukoht: https://www.ebay.com/itm/DMSO-1000ml-dimethylsulfoxide-over-99-9-Purity-Ph-Eur-in-brown-glass-bottle-/183487613607?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l49286&mkrid=707-127634-2357-0 Ei tasu kangemat teha, hakkab nahka ärritama.


Kõiki aineid jätkub (võib olla isegi osasid kümneteks) aastateks.


Ei sobi kasutada naha ülitundlikkuse korral või olles komponentidele allergiline.•••

DMSO. Seda ainet tasub õppida käsitsema: mitte katsuda palja käega (või pesta maha kohe, DMSO on läbistaja, kui see jätta puhtalt nahale rohkem kui 2 min, siis viib keha niiskuse naha sügavamasse kihtidesse ning nahk on ajutiselt kuiv, puhtalt nahal kasutatakse seda haavade kinni kasvatamiseks e. verevoolu peatamiseks, väga tõhus, pärast, et ei tekiks niiskuse kadu pestakse DMSO maha ning määritake rasvaainega), mitte puhtalt kokku puutuda plastikuga jms. Klaaspipetiga/puulusikaga panna klaastopsi.

DMSOd kasutatakse ka ravimites ning doonororganite transportimisel (see on vedelik, milles organeid säilitatakse). DMSOst valmistatakse ka toidulisandit MSM (väävel).