Hambaaukude tervendamine ehk loomulik kinni kasvamine

Sinisega on lingid, kus kvaliteet ja kvantiteet on korrelatsioonis

Kui inimesed on alatoidetud, on sageli esimeseks indikaatoriks hammaste probleemid. Enamik inimesi läänemaailmast usuvad, et hambad lagunevad vanuse tõttu paratamatult ja seega saab igaüks paratamatult hambaaugud. Populaarne üldarvamus on, et hambad on isehävinevad. Kuid peamiselt määrab hammaste tervise inimese toitumine. 
Pikaajaline usk, et suhkur põhjustab hambakaariest, on õige, kuid toitainete kehast kahandamise tulemusena, mitte sellepärast, et bakterid söövad suus suhkrut ja toodavad hapet, mis hävitab hambaid.
Inimesed kannatavad kroonilise vitamiinide ja mineraalide puuduse käes ega oska oma haigusi, sh hambahaigusi sellega seostada. 

Maailm on ärkamas asjaolule, et kui sa annad kehale vajaliku, võib see parandada asju, mida varem arvasime võimatu olevat. Hea näide sellest, mida sageli loetakse ravimatuks terviseprobleemiks, on hambaaugud, kuid ulatuslikud uuringuid on nüüd rohkem avastanud tõelise hambakaariese (hamba lagunemise) olemuse ja fakti, et on tõestatud abinõud, mis suudavad selle parandada. Hambaaugude paranemine on tuntud kui taasmineraliseerimine, kuna see on hammaste remontimise tarbeks mineraale andev protsess. 


Mida teeb hambaarst?

Hambaarst "aitab" ravimitega (hamba, juure mürgitamine või suretamine), puurimisega: seega lõhkumisega, sest need toovad kiiresti kergendust, kuid kahjuks mitte tervist. Hammas ise (hamba pealmine osa mis on kõva) koosneb
väikestest kanalitest, mis on mitmete kilomeetrite pikkused kui need üksteise otsa liita. Hambaarstidele koolis õpetatakse, et hambal on ainult 1-4 suurt kanalit aga ei õpetata seda, et hamba sees on ka pisikesed lisakanalid. Mikroskoopilised organismid – tüüpiliselt aeroobsed bakterid – elavad nendes kanalites ja neid ei ole võimalik steriliseerida, kuna neid väikseid kanaleid on lihtsalt liiga palju. 

Kui hammas steriliseeritakse ja moodustatakse juure kanal, siis luuakse teistsugune keskkond ning see keskkond on isoleeritud normaalsest keha keskkonnast ning selles kunstlikus keskkonnas ei ole hapnikku ning normaalsed bakterid, mis vajavad hapnikku – need muteeruvad ohtlikeks anaeroobseteks bakteriteks, mis toodavad toksiine. Neid baktereid ei ole võimalik tappa. Toksiine võidakse vabastada iga kord kui inimene mälub. Seega võivad bakterid nendest kanalitest rännata pehmetesse kudedesse/keha muudesse kudedesse. Nad võivad hambakanalist ära minna ja siseneda vereringesse. Uus koht, kuhu bakter rändab – seal võib tekkida bakterite koloonia ja võib tekkida nakkus.
Paljud kroonilised degenereerivad haigused võivad pärineda hamba"ravist" arsti juures: südame- ja veresoonkonna haigused, liigestehaigused, artriit ja reuma, aju ja närvisüsteemi ja multiple sclerosis haigused või mõni muu suvaline haigus. Kõige fataalsem on juurekanali operatsioon.

Allopaatilises meditsiinis ei ole ühtegi muud ala, kus surnud kehaosa hoitakse kehas edasi.


Hamba valu tunnetades saab taskulambi ja peegliga uurida, kas on hambas näha auku, õnarust
.
Samas enne, kui hambasse tekib auk, võivad olla hambad juba enne õrnemad, koguda enda peale hambakivi, mis on hamba ainevahetuse häire ja märk sellest, et hambad ei saa piisavalt toitaineid ja seetõttu hakkavad ladestuma mineraalid väljaspoole hammast.
Kui hambakivi eemaldada hambaarsti juures, ei paranda see hammaste olukorda, vaid on sama ebaefektiivne nagu ülekaalu eemaldamine rasvaimuga. Ei lahenda probleemi alget, vaid komplitseerib keha toimimist veelgi.
Hambakivi saab eemaldada pestes hambaid MMS lahusega (1-2 tilgane lahus + pits vett, lisalugemises) või sidrunhappega ja kraapida puutikuga hambakivi maha. Kui on palju hambakivi, siis läheb sellega pikalt. Kui hambaauke ei ole, saab sellel meetodil valutult hambakivi eemaldada. Kui on juba hambaauk ja hambad väga tundlikud valida teine aeglasem viis, vt all hambapesu osa.

Hammaste tervenemine on väga aeglane protsess nagu ka hammaste olukorra halvenemine.


Hammaste tervenemise protsess hõlmab endas toitumise muutmist ja kehale ja hammastele toitainete andmist. 


Kui juba on hambaauk ning nagunii ei soovi (ei saa) süüa kõvemaid asju ja soolaseid-magusaid toite, siis muutuste tegemine ei ole nii raske.


Teadlased, kes on uurinud hambaid, toitumist ja nende inimeste luid, kes on elanud metsikult ja kes ei ole tarbinud kaasaaegse maailma toitu, sh ka töödeldud toitu – neil rahvastel olid hambad täiesti korras. Kui need rahvad
hakkasid kaasaegse maailma toite tarbima, siis tekkisid neil ka kaasaegse maailma haigused kaasaarvaud hambaaugud ja muud hammaste probleemid.


Kas tead, et sa saad ise hambaauke tervendada? Ära räägi oma hambaarstile, sest ta võib sulle selgitada, et see on täielik jama...


Hammaste lagundamist põhjustavad:

- Kahtlased lisaained valmistoitudes, toksiinid, erinevad e-ained, kasvanduste kalad-loomad, saiakesed, pelmeenid, kuumutatud teraviljatooteid jms
- Kofeiin, kohv ja mate, tee menüüst välja, asenda värskepress mahladega, veega (juues läbi kõrre)
- Rafineeritud "toiduained": valge suhkur, valge jahu, tõmbab kehast mineraalid-vitamiinid välja. Toitained ei ole bioloogiliselt hästi kättesaadavad ja soolestik ei ima neid korralikult. Seda tegurit mõjutab suuresti fütiinhappe juuresolek.
- Alkohol (sh nt veinis on ka kahtlased lisaained), pastoriseeritud õlu (0,5l sellist õlut ja 1 kuu B-grupi vitamiinidest on kohe keha ilma)
- Ravimid, sh antibiootikumid (NB! Igasuguse antibiootikumi kuuri saab asendada kolloidhõbedaga!)
Sojauba tuleks alati vältida, sest see sisaldab palju fütohapet, mis vähendab
magneesiumi, kaltsiumi, vase, raua ja tsingi omastatavust.
Mitte kasutada naatriumfluoriidiga hamba"hügieeni"vahendeid, need just tekitavad hammaste lagunemist ja muid tervisehädasid. 


Kõige efektiivsem on minna elusale kõrretoidule (kui hambaauguga muud ei kannata): juua juba enne janu tekkimist puhast vett, smuutid, keefir, toorsupid, värskepress mahlad.

Mõningaid retsepte siin: Elustoidu retseptid

Mida süüa, kui juba hammas kannatab: piiramatult puu- ja juurvilju ning kõik muu, mis on värske ja töötlemata (sh liha ja kala).


Hammaste parandamisel annavad häid tulemusi kvaliteetsete vitamiinide ja mineraalide tarbimine (välja toodud kogused 70kg inimese näitel).

Väga oluline on mineraalaine boor, mis peatab kaariese leviku ja takistab kaariese teket. Lahendab ka põletikulised protsessid. Paraku Eesti muldades boor puudub, seega ei ole seda ka taimedes ja loomades. Kõige efektiivsem on vedel boor. Vastavalt keha jõudlusele võib 70kg kaaluv inimene võtta ~ 147mg boori.
Kui palju täpselt doseerida (NB! Kehtib ainult vedela boori kohta!), leiab tabeli siit: Vedela boori doosid vastavalt kehakaalule.
Lisaks kõigele muule tervendab boor kehas ka erinevaid muid korratusi. Boor viib mineraalained sinna, kuhu nad kuuluvad, põhiliselt luukudedesse, sh hammastesse. Kaovad ka liigestevalud, pärmseene üleküllus ja muud hädad. Kui põletik, bakterikolded ja valulikkus on löönud lõualuusse, siis boor lahendab selle.
Boori tarbimine võib alguses hakata põhjustama kehalisi vaevusi, aga need on mööduvad (valulikkus erinevates kehaosades, sh ka lõualuus, sinikad, liigestevalud), see näitab, et boor on kehas korratusi likvideerimas. Nendel aegadel kas vähendada boori kogust või jätta vahele olukorra paranemiseni.

Juurde peaks võtma (lisaks boorile) 
magneesiumit (vorm: magneesiumtsitraat [või see ja see], apteegis müüdav magneesiumoksiid/karbonaat ei omastu ja pikemaajalisel tarbimisel põhjustab erinevaid tervisehädasid) ka D3 ja K2 vitamiini, sest need tagavad kaltsiumi luudesse tagasiveo.
Magneesiumitest üldiselt siit.

Boor+M
agneesium+D3+K2 on põhiline nelik, mis töötavad koos! Lisaks juurde veel kvaliteetset C-vitamiini, mis samamoodi vähendab põletikku ja tervendab keha. C-vitamiini tuleb võtta suurtes kogustes, minimaalselt 2000-3000 mg päevas.

B-grupi vitamiinid, et oleks õiges vormis ja suurusjärkudes:
B1 (tiamiin) 100mg, B2 (riboflaviin) 150mg, B3 (niatsiin) 100mg, B5 (pantoteenhape) 100mg, B6 (püridoksiin) 1000mg, B7 (H) (biotiin) 1mg, B8 (inositool) 100mg, B9 (folaat) 1mg, B12 (metüükobalamiin) 5 mg.


Erilise tähtsusega on rasvlahustuvad vitamiinid A (beetakaroteen), D3, E vitamiin - spektriline, mitte ainult ühe vormiga ja K2 (vormis: MK-4 ja MK-7). Lisaks ka mineraalaine fosfor (sisaldub kõige enam munakollases. NB! Kanad peavad olema vabapidamisel, puuripidamisel suurfarmides sundtingimustes puuduvad mineraalid-vitamiinid). Muna, aga peab olema toores. Kui toores muna hakkab söömisel vastu, siis küpsetada nii vähe kui võimalik, munakollane peab olema täiesti vedel.

Juurde kolloidset orgaanilist räni ja fulvohapet. Fulvohape on orgaaniline, toitaineterikas, bioloogiliselt kergesti kättesaadav, mis sisaldav väga palju erinevaid mikromineraale, amiinohappeid ja vitamiine.

Veel vitamiinidest ja nende olulisusest lisalugemises.

Hammaste pesemine.
Kui hammaste vastu, mis on haiged või tundlikud, keelega ei lähe, siis pole valu. Hammast ei pea imema, eriti, kui see on põrgulikult valulik. Kui hambaauk avaneb, siis voolab mäda ise välja. Harjamine ise ei tohiks valu põhjustada. Valulikkus võib olla harjates hammaste tervendamise alustades ca 1 kuu.
Hambavalu vähendab, kui valida selline pesemisviis: alguses loputada suu kummeli leotisega, pesta hambad kummeli leotisega, sh ka keel puhtaks pesta harjates, loputada jälle kummeli leotisega.
Selleks, et anda hambale vitamiine-mineraalaineid ja takistada edaspidi hambakivi teket, harjata hambad üle DMSO (siit saab) + fulvohape (siit saab) (segu tuleb enne valmis teha 50% fulvohapet ja 50% DMSO'd, kui mõlemat ainet panna 5ml, siis tehtud 10ml segu jätkub ca 1,5 nädalaks, kui seguga harjata 1x päevas. Kui harjata vähemalt 3x päevas, siis on hammaste tervenemine ka selle võrra kiirem ja nt hammaste külmatundlikkus õues olles kaob. 
NB! Segu on vaja säilitada steriilselt, et bakterid seal vohama ei hakkaks! Loe fulvohappest ja DMSO'st lisalugemises), panna hambaharjale nii palju, et sealt maha ei tilgu. DMSO on hambale läbistaja ja fulvohape toitained, mis tänu DMSO'le pääsevad hambasse. NB! peale DMSO ja fulvohappe seguga harjamist mitte loputada enam suud ei veega, ei kummeliga, et toitained saaksid imenduda! Esimesed kuu aega võib see augu kohas põhjustada valu, see näitab, et segu teeb oma tööd. Hiljem on efekt vastupidine - enam valu ei ole või kui enne pesu hambad valutasid, siis peale pesu vastupidi hambavalu läheb ära! Kui hambakanalid on ummistunud, siis muutuvad hambad kollaseks niikauaks, kuni ummistused kaovad, võtab pikalt aega.
Ka lastel, kellel on hambaaugud, võib nii pesta.
Ööseks tasub alati hambad ära pesta, muidu on hambavalu kerge tulema.
Kui hammas hakkab valutama, ükskõik, millisel suvalisel ajal, aitab kummeliga suu loputamine või kummelileotisega hammaste harjamine. Seda protseduuri võib piiramatult korrata ja ka DMSO + fulvohappega pesemist.
NB! Amalgaamist (elavhõbedast) plommid tuleb enne eemaldada, kui segu kasutada, loe nende kahjulikkusest allpool.
Seguga pesemisel tasub eelistada looma karvadest naturaalset hambaharja, sest DMSO võib pikema aja jooksul plastikharjastega hambaharja muuta hammastele abrasiivseks, või vahetada iga 1-2 kuu tagant plastikharjastega hambaharja.
DMSO sobib hambapesuks kuni 6 kuud, sest email pikema aja jooksul kasutades hakkab eemalduma hammaste pealmisest kihist hamba sisse.
See pesu ei pruugi nähtavaid tulemusi anda, aga hammas saab mineraale otse.

Vahelduseks võib pesta hambaid ka kookosõliga. On antiseptiline ning ka valuvaigistava toimega. Võtta ca 1-2 teelusikatäit kookosõli ja loputada hoolikalt sellega suud ca 20 min, siis sülitada välja, pesta hambad veega või veel kookosõli hambaharjale lisades. Kasutada öko ja toorkookosõli. Kerge hankida, müüakse nt ka Rimides.


Kummeli leotise valmistamine: 3 kuhjaga teelusikatäit kummeli õisikuid, kallata 330ml puhast vett peale, NB, mitte keedetud ja kuuma vett, siis surmab jälle taime ja parima toime. Lasta seista umbes 3 tundi.
Leotis võtab efektiivselt ära ka hambavalu.

Esmaabi MEELETU hambavalu korral.
Mitmel pool võib leida soovitusi panna auguga hambale soola, nelki, küüslauku. Need valikud aga tuimestavad ("põletavad") hammast, peidavad sümptomi, aga EI tegele valu algpõhjusega.
Väga hea lahendus on naturaalne valuvaigistav aine DMSO (siit saab). Ohutu ja efektiivne, lisaks ei sureta valu, vaid tegeleb algpõhjusega ja valu väheneb järk-järgult naturaalselt.
Pesta suu ja hambad katust nt kummeli, veega või kolloidhõbedaga. Panna klaasist pipetiga mõlemale igeme poolele DMSO'd mõned tilgad ja hõõruda kergelt iget puhta näpuga. Koht kuumeneb mõneks sekundiks.
Peale puistada aktiivsütt (LINK), aga mitte tabletina (seal on sees talk, mis on kantserogeenne ning tärklis) vaid puhta pulbrina, mida saab kapslist välja võtta.

Veel kiiret põletiku maha võtmise nipp: 0,5-1 tl soodat sooja vette (ca 42 kraadi, sest sooda jahutab muidu kehasooja vee liiga leigeks) ja juua 350 ml sooja veega, seda ainult tühja kõhuga nt hommikul esimese asjana ning peale süüa/juua 30 min hiljem. Võtab kiirelt põletiku aistingu, tulituse maha.

Hambaid, kus on juba avatud auk on otstarbekas mitte vastu hambaid soodaga peasta või soodavet lubada, siis saab suure hamba ja lõualuuvalu, aga seespididselt teeb kiirelt paremaks. Kuna kogused on suured soodal, siis kui pole varem kokkupuudet ja keha reostet täis saab põhjustada puhastusnähte (Herxheimer - ajutine, mööduv ohutu, lihtsalt ebameeldiv)

Kui hambaauk on paranenud, siis võib jääda see koht valgeks (naturaalset hamba värvi) või ka mustaks. See oleneb hamba kanalite puhtusest. Mida rohkem jääkaineid, seda suurem tõenäosus, et paranenud augu koht jääb mustaks. See on puhtalt kosmeetiline ja ei mõjuta tervist. Värvimuutus võib olla püsiv. Ära lase hambaarstil seda kohta puurida.

Lisalugemist:
- Artikkel, mis hõlmab inimese tervist (reaalset terve olemist), mis kehtib ka hammaste tervise kohta: Perearst Riina Raudsik: Inimesed kannatavad kroonilise vee- ja mineraalide puuduse käes ega oska oma haigusi sellega seostada,kui on kadunud, siis siit leiab sama artikli
Kuidas ravida hambaauke ja inglise keeles link
Vitamiinidest ja mineraalidest
Hambajuure "ravi".
Fulvohappest
DMSO ja DMSO wiki
Mis on päriselt MMS
- Inglise keeles seosed kroonilised haigused ja surnud hambad suus
- Inglise keelne huvitav ja informatiivne link: Hambaaukude parandamine
Millised hambapastasid vältida 

- Millist hambapastat valida (siit)
Hõbeplommid võivad viia nii Alzheimeri kui ka Parkinsoni tõveni
Õliga suu lopitamineViimati uuendatud 29.01.2018