Selg korda efektiivselt

Kirjeldus alaseljavalu näitel

Alaselja valu puhul aitavad seespidiselt väga hästi B grupi vitamiinid (siit saab). Kuna ideaalset B grupi vitamiini ei ole, siis saab koguseid ise timmida, et toime oleks võimalikult kiire ja keha saaks selleks vajalikud "ehituskivid". 
B kompleksile juurde siis B6, B9 ja B12 vitamiinid.


Näidismanustamine: 70kg inimese näitel (vastavalt vajadusele võib ka rohkem võtta).
B kompleks vitamiinis sisaldub:
B1 (tiamiin) 50 mg
B2 (riboflaviin) 37,5 mg
B3 (niatsiin) 50 mg
B5 (pantoteenhape) 250mg
B6 (püridoksiin) 300mg (B kompleksis 50 mg, juurde B6 vitamiini 1 kapsel või 17 mg 1 keha kg kohta)
B7 (H) (biotiin) 0,5 mg
B8 (inositool) 50 mg
B9 (folaat) 1 mg (B kompleksis 200 mcg, juurde B9 vitamiini 1 kapsel)
B12 (metüükobalamiin) 5 mg 
(B kompleksis 300 mcg, juurde B12 vitamiini 1 tablett) - metüülkobalamiin toimib kui valuvaigisti: parandab närvide juhtivust ja soodustab vigastatud närvide regeneratsiooni.

Mähis seljale:
DMSO'ga ei ole hea kasutada nt plaastrit, marlit jms muid sidumise vahendeid, sest DMSO viib kehasse kõik seal hulgas ka katmisvahendites olevad kahjulikud ained.
Mida siis teha? Nt selja puhul on vaja samaaegselt ka sooja ja kui kaua siis ikka kõhuli/külili pikutad?Ökopuuvillane lapike, mille peal on 0,5 korgitäit
DMSO'd ning sama palju magneesiumiõli.
Flanell oleks parem, sest on pehmem.
Sobib väga hästi ökoVILLane flanell-lapike või
ökoPUUVILLane flanell-lapike. Villa lappi saab
kasutada selja soojendamiseks toestusvöö
sees. Villa pesu tema parimate omaduste
säilitamiseks eelistatavalt käsitsi. 


NIPP - mähise tegemiseks saab kasutada pleegitamata/valgendamata öko puuvillast või öko villast lappi (öko pesemisvahendid ka põhjalikult välja loputatud). Voldi lapp ca 10 x 10 cm suuruseks. Kalla pudelist natuke lapile (või pihusta), magneesiumiõli ja DMSO'd (mõlemat ainet ühepalju) nii, et lapist läbi ei imbu ja aseta seljale probleemsele kohale, tõmba peale meditsiiniline elastne vöö

(või mõni muu soojendav vöö, näiteks magnetitega seljavöö on veel tõhusam ja odavam), mis ühtlasi hoiab lappi mähisega paigal ja on soojendava efektiga.

Mähis ei kipita (panna puhastatud nahale). Võib hoida mitmeid tunde, töötab üllatavalt kiiresti (päevade asemel tundidega). Mähist on mugav teha kuni 2 korda päevas (olenevalt kehast, nahk läheb tundlikuks)


Magneesiumiõli saab ise ka valmistada: 2 osa magneesiumihelbeid ja 1 osa destilleeritud vett. Jäta lahustuma, tavaliselt järgmine päev valmis. Põhja tekkinud sadet ära kasuta.