Kolloidhõbeda kasutusvõimalused

Sinisega on lingid 

Kolloidhõbe on universaalne vahend erinevate haigussümptomite puhul. Kolloidhõbe tapab erinevad kahjulikud bakterid, viirused, mikroobid ning viib need kehast ohutult välja. 

Kolloidhõbe sobib väga hästi ka vee puhastamiseks. Ka NASA ja Venemaa kasutavad kolloidhõbedat oma kosmoseprogrammides ennetamaks veesüsteemide reostumist. Näiteks Mehhikos on kolloidhõbe laialt kasutatav vee desinfitseerimiseks inimeste kodudes.
NB! Mistahes antibiootikumikuuri (kõigis vanuses inimestel ja ka loomadel) saab reeglina asendada kolloidhõbedaga, sest see on tõhus ilma kehasüsteeme lõhkumata. Kolloidhõbe tapab üle 650 erineva haigustekitaja, samas kui levinumad antibiootikumid tapavad alla kümne erineva haigustekitaja. Kolloidhõbe suudab lisaks tappa patogeene, mida ükski muu antibiootikum ei suuda.
Lisaks põhjustavad antibiootikumid hambakaariest (hammaste lagunemist) mitmel moel. Need vähendavad toitainete omastatavust, vallandades kunstliku immuunvastuse neis sisalduvate hallitusel põhinevate biotoksiinide tõttu, nagu teeb ka enamik ravimeid. Antibiootikumid tapavad ka kasulikke bakterid. Peale antibiootikumikuuri kurdavad paljud ka pärmseene (Candida) vohamise üle. Samas tekitab candida happelisi jääke, mis on tuntud hammaste uuristajad. See tekitab ka halva hingeõhu ja palju muid terviseprobleeme.
Kolloidhõbeda manustamine saab leevendada ka candida seeninfektsiooni. 

NB! Asudes tervendama nahahaigusi (jms väliseid haigusi), siis nt USA (jm riikide) praktika kohaselt toetatakse 
tervenemisprotsessi ka kehas seespidiselt kolloidhõbedaga. Keha on tervik ja parandab keha pinnal olevaid haigusi ka seest välja. Kolloidhõbedaga toetades ka kiiremini ja efektiivsemalt.

Efektiivne erinevate haiguste puhul, vt all kirjeldusi.

Materjali on piisavalt palju, välja toodud lisalugemises (vt. all).
Kolloidhõbedal ja kolloidhõbedal on VAHE. Kvaliteetse, efektiivse ja kergesti omastuva kolloidhõbeda valimine.

99% ulatuses omastuv ja kehas töödelduv kolloidhõbe vastab järgnevatele omadustele:

1. näeb välja kristallselge vesi, läbipaistev ja värvusetu.
2. näha ei ole setet ega hulpivaid osakesi.
3. toodetud ülipuhtas destilleeritud vees (on tooteid, kus ka destilleeritud vesi on madala kvaliteediga) väga aeglase elektrolüüsi teel ringlevas vees (nii saadakse ioonide suuruseks üliväike suurus - alla 1 nanomeetri. See on tavaliselt müügil olevatest kolloidhõbeda segude osakestest 100 kuni 10 korda väiksem).
4. toodetud puhtast hõbedast prooviga 99,999%, ehetes kasutatav hõbe selleks ei sobi, sest siis on tulemuseks toksiline lahus.
5. iooniline (Ag+). Hõbedaioonid on bioloogiliselt aktiivsed ja võitlevad infektsioonidega. Hõbedaioonid on sellises vormis nagu ka söödavates taimedes. Kehas on tervenemise protsess ja tulemused kiired.
6. värskelt toodetud.  Müüdav kolloidhõbe on tavaliselt läbivalgustatud röntgenskänneriga, seisnud vaheladudes teadmata aja ning võib olla kokku puutunud elektromagnetkiirgusega ja valgusega. Seetõttu kolloidhõbe kaotab oma tõhusaid omadusi ja laengut.
7. lisaainete vaba (sh säilitusained). Ainult destilleeritud vesi ja aktiivsed hõbeda ioonid.
Test: suunates laserkiire kolloidsesse lahusesse, siis kiir hajub, laserjoont ei moodustu.
Välismaistest tootjatest vastab sellistele tingimustele vaid firma Sovereign Silver.

Info kolloidhõbeda kohta.

Kõikide ainete (sh vee) kuritarvitamine ehk ületarbimine on tervist kahjustav või surmav. Elektriliselt laetud ioonilise kolloidhõbeda manustamine EI muuda inimese nt siniseks või halliks (ei moodustu hõbedasoolasid) kui kolloidhõbedat ei manustata suurusjärgus üle 600ml päevas pikema aja jooksul (seda võib nimetada kolloidhõbeda kuritarvitamiseks). Osade haiguste puhul manustatakse näiteks 3 päeva 600ml kolloidhõbedat päevas kuni paranemiseni (nii suurt kogust on väga harva vaja). See aga oleneb tervise seisundist ja keha massist. Hõbedaioonid eskorditakse läbi seedetrakti ja vereringes metalloproteiinide poolt, takistamaks neil reageerimist seedetraktis olevate hapetega ja kloriidi ioonidega. 

Ioonilise kolloidhõbeda säilivusaeg kuni 3 aastat. Soovitatav tarbimine: poole aasta jooksul (hõbedaioonide laeng kõige aktiivsem).

Väga oluline ioonilise, elektriliselt laetud, kolloidhõbeda osakeste suurus. Mida väiksemad on osakesed, seda tõhusam on hõbedaioonide kasutamine kehas ja seda vähem on vaja manustada kolloidhõbedat. Piisab kontsentratsioonist 10 ppm
 (particle per million).

Tavaliselt müügil olev kolloidhõbe, ei omastu eriti hästi, vaid 20 -30% ulatuses, sest hõbedaosakesed on suured ja/või metallilised. Metallilise kolloidhõbeda kohta öeldakse ka nanohõbe. Metalliline kolloidhõbe on lahus, kus hõbedaosakesed on väga pisikeste metallitükkidena destilleeritud vees.

Metalliline kolloidhõbe on bioloogiliselt inertne, igasugune elektriline laeng puudub - see tähendab, et tal ei ole mitte mingisuguseid antibakteriaalseid omadusi, aga keemilise reaktsiooni tulemusena (kokkupuutumisel keha hapetega) eralduvad alles elektriliselt laetud hõbeda ioonid, mis kehas hakkavad viiruseid/baktereid/seeni hävitama. Seetõttu ongi omastatavus nii madal. Keha peab sellist tüüpi kolloidhõbeda töötlemiseks lisa vaeva nägema. Seetõttu aeglustub ka haiguse taandumine. Sellistel kolloidhõbeda lahustel on tavaliselt värvus, mis varieerub läbipaistvast kuni mustani. Vahele jäävad helekollasest kuni punaka toonini. Tavaliselt on metallilise kolloidhõbeda tootmiseks kasutatud kahjulikke kemikaale, et saada hõbe väga väikesteks osakesteks. Erinevate protsessidega need ained eemaldatakse, aga kemikaalide jäägid jäävad sellisel viisil toodetud kolloidhõbeda lahusesse alles. 

Võib tunduda, et soetades kolloidhõbeda 500 ppm (nt mark: Natural Path), saame hea tehingu, aga selleks, et see võrduks elektriliselt laetud ioonilise kolloidhõbeda kontsetratsiooniga 10 ppm, peab seda võtma sama koguse, hävitamaks patogeene. Ehk siis 1 teelusikatäis metallilist kolloidhõbedat 500 ppm või 1 teelusikatäis elektriliselt laetud ioonilist kolloidhõbedat 10 ppm. Seega lahjendades 500 ppm kolloidhõbedat 10 ppm kontsetratsiooniks, on vaja seda võtta 50 KORDA (!) rohkem, et saavutada sama tulemus elektriliselt laetud ioonilise kolloidhõbedaga kontsetratsiooniga 10 ppm. Loomulikult võib arvata, et tootja seda selgitust ei soovi avaldada.


Iooniline kolloidhõbeda lahus võib ka olla värvusega kollasest mustani näiteks siis, kui hõbeda osakesed on elektrolüüsil omavahel kokku kleepunud ja osakesed, olles nii suured (nt patareidega/adapteriga kodus valmistatud kolloidhõbe), peegeldavad neil valgust ja seetõttu näeb kolloidhõbe välja muu värvusega kui kristallselge vesi. Osakeste suurus on 200-1000nm, omastatavus 30-40%. Kehale lisaprobleemid, sest see lahus imendub kehvalt. Selleks, et osakesed ei kleepuks elektrolüüsil omavahel kokku on tootmisprotsessis oluline pidevalt ringlev vesi ning lahuse kontsentratsioon ca 10 ppm.  


Erinevate kolloidhõbedate võrdlust ja kirjeldusi vaata siit. 


Kolloidhõbeda hoiustamine.
Kolloidhõbeda parimate omaduste säilimise tagab, kui seda hoiustada:

1. toatemperatuuril 
2. pimedas kapis 
3. kaetult korgiga 
4. klaasanumas. 
Korkideks sobivad plastikkork, kummist kork, korgist kork. 
Klaasanum ei pea ilmtingimata olema tumepruun klaaspudel, kuigi on kõige mugavam hoiustamise viis. 
Kui ei ole tumepruuni klaaspudelit hoiustamiseks, siis anumale, mis paistab läbi, panna ümber näiteks ajaleht või paberkott ning hoiustada pimedas kapis. Tumedatest pudelitest võib kolloidhõbedat hoiustada näiteks pestud ja lõpuni kuivanud (veetilku ei ole) venipudelis, õllepudelis või muus tinktuuripudelis.
Kolloidhõbedat ei või hoiustada:
1. valguse käes. Näiteks 30 min päikesevalgust teeb kolloidhõbeda toime olematuks. 
2. hoiustamise nõul ei tohi olla metallkork, sest metallid kontaktis kolloidhõbeda hakkavad kolloidhõbedaga reageerima. Osadel metallkorkidel on sees plastikosa, mistõttu ei teki otsest kokkupuudet kolloidhõbedaga ja sellised metallkorgid sobivad anuma sulgemiseks.
3. elektromagnetkiirgust kiirgavate seadmete lähedal (nt mikrolaineahi, TV)
4. külmkapis
5. plastikpudelis, sest elektriline laeng läheb välja staatilise elektri tõttu. Kallata plastikpudelis olev kolloidhõbe klaasanumasse.

Hind.
Hind on tundlik teema, sest kolloidhõbedat müüakse kalli hinnaga. Seepärast paljud inimesed võivad valida raviks tavapärased medikamendid, mis paraku on kahjulikud keha toimimise süsteemidele.
Tavapäraselt jääb Eestis ioonilise kolloidhõbeda liitri hind 160 kuni 340 euro vahele. See tähendab, et 100 ml pudeli hind on 17-22 euro (!) vahel. Selle raha eest on võimalik soetada endale vaid suurte osakestega kolloidhõbedat (toodetud teadmata ajal) mis pole nii tõhus kui väiksemate osakestega kolloidhõbe. Mõistlik oleks palju odavam hind - näiteks 200 ml pudeli hind on 13 eurot ja 250ml pudel 14,5 eurot. 

Tarvitamine ja manustamine põhiliselt Ameerikas rakendatava praktika kohaselt.


Kõige tõhusamalt omastub kolloidhõbe, kui seda võtta tühjale kõhule 20 minutit enne hommikusööki.
Kolloidhõbe puhastab vett ja on meeldiva maitsega


Igapäevase toidulisandina võttes 20-30 ml kolloidhõbedat (ca 4-6 teelusikatäit). Kui mõõtetopsi ei ole, siis mõõta plastiklusika või puulusikaga. 

Keskmise arvutamine: 20-30 ml vastab 70 kg kaaluva inimese tavamanustamisele päevas.
Haiguste puhul manustatakse 100-600 ml (vastab 70 kg kaaluva täiskasvanu kogusele ja 600 ml on äärmine juht) ära jagatuna tervele päevale/ööle. Tavaliselt piisab 70-150 ml ööpäevas. 

Lastele, loomadele, muu kehakaaluga inimesed: jagada 70 ja seejärel korrutada lapse, looma, muu (keha)kaaluga.
Kolloidhõbeda manustamine vastavalt kehakaalule
Kolloidhõbe on keha toetav vahend.Vee puhastamine kolloidhõbedaga.

Lisada 1 teelusikatäis vett 250 ml klaasi ja segada. Juua mõne minuti pärast.

Tekkiva külmetushaiguse/gripi jms tervendamine kolloidhõbedaga.

Iga kordsel klaasitäie (või poole klaasi) vee joomisel (umbes iga 1-1,5h tagant) lisada vette 50 ml kolloidhõbedat. Korrata kuni jälle on hea olla. Näiteks 8-16 korda. Mõjub väga kiiresti. Tõhusam kui c-vitamiin.  Süüa ei ole vaja (mõjub veel kiiremini ja tõhusamalt), eriti kui isu ei ole.

Akne ja probleemse naha tervendamine kolloidhõbedaga.

Kanda nahale kolloidhõbedat 3 kuni 8 korda päevas, vastavalt võimaluse tekkimisele. Seespidiselt piisab hommikul 20-30 min enne hommikusööki klaasi vette lisada korgitäis kuni 30ml kolloidhõbeda, juua.
Nahaprobleemide tekkimine.
Nahk on peale kõige muu ka mürkide/toksiinide väljutamise organ. See, mis organismi sisse satub, peegeldub ka inimese nahal. Põletikuline akne ja vistrikud tekivad toksiinidest, milles organism teeb oma tänuväärse töö, et need väljutada. 
Samas akne ja muude taoliste nahaprobleemide korral ei saa üle ega ümber toidust.
Kui inimene sööb värsket töötlemata toitu (80% ulatuses menüüst ja ülejäänu moodustab taimne vähetöödeldud toit), siis tal aknet ja vistrikuid ei esine (või mõned üksikud punnid väga harva). Samas enamik inimesi nii ei söö ja seetõttu on ka akneprobleemid sagedased. 
Probleemset nahka tekitavad töödeldud piimatoodete tarbimine (nt pastöriseeritud piim, suure hulga juustu ja kohupiima tarbimine jms). 
Vähesel määral hapendatud piimatoodete tarbimine mõjub organismile hästi nagu näiteks keefir, hapupiim, hapukoor ja ka vähene toorpiim (eriti kitsepiim).
Sellised toidud nagu töödeldud piimatooted, gluteeniga ja termofiilse pärmiga teraviljatooted (töödeldud ja kuumutatud leiva- ja saiatooted), liha ja suhkrutoodete  tarbimine tekitab toksiine ning need võivad väljuda ka naha kaudu, mille väljundiks on akne, vistrikulised punnid, komedoonid.
Sellised toidud on sagedasti ka "rikastatud" kahjulike lisaainetega, mille e-nimistu näiteks on tuhandetes.
Sellisest toidust on keha pidevas põletikus ja happeline.
Lisaks kasutades kreeme, süvenevad nahaprobleemid veelgi, sest see katab naha kihiga, mis takistab selle hingamist. Ka erinevates ökokreemides on paraku teatav hulk protsent aineid, mis on kahjulikud ja lisatud säilitamise eesmärgil.
Õlid nt kookos, jojoba, kakaovõi katavad samamoodi keha kihiga, mis takistab nahal hingamist. Need on kontsentreeritud rasvad.
Akne vastu mõeldud medikamendid löövad aga keha toimimise sassi ja naha olukord võib minna hullemaks, jääda samaks või paraneda. "Paranemine" on aga näiline, keha leiab muu koha, kus edasi väljutada toksiine ja nüüd ka medikamentidest tekitatud jääke. Medikamendid suruvad alla ja takistavad keha iseparanemist ehk sellel juhul tema tööd toksiinide väljutamisel naha kaudu.
Kuidas saab kolloidhõbe aidata?
Kolloidhõbe seespidiselt võetuna liigub põletikukukollet neutraliseerima, seega rahustab organismi seestpoolt ja aitab välja viia toksiinid välja uriiniga/väljaheitega. Seetõttu on oluline ka nahaprobleemide korral võtta kolloidhõbedat seespidiselt, sest nahaprobleemid algavad keha seest, probleemne nahk on see, mis välja paistab.
Välispidiselt rahustab/leevendab põletikku ja tegeleb naha peal probleemikolletega, milleks on kas siis (põletikulised) vistrikud või komedoonid. Vistrikud valmivad kolloidhõbedat nahale kandes kolm korda kiiremini.
Samas kolloidhõbeda tarbimine selliste terviseprobleemide korral teeb hea jume, tervendab naha olukorda. Vistrikke tekib küll edasi, aga vähem, sest põhjus ei muutu, aga neid saab kohe hakata tervendama ja põletikulisus väheneb või kaob sootuks.

Laste tervendamine kolloidhõbedaga.

Igasuguste kõhuhaiguste korral asendamatu vahend (sh täiskasvanutel). Kallata puhastatud 200 ml vette (nt 20 kg kaaluva lapse puhul 30ml) kolloidhõbedat. Võimalusel panna veega kolloidhõbeda segu tumedasse pudelisse korgiga ja lapsele pakkuda segu kõrrega (see meeldib lastele) väikeste lonksudega joomiseks iga teatud aja tagant (nt 30 min vahedega), et ei tekiks vedeliku puudust kehas ning kolloidhõbe ei kaotaks oma tõhusust. Kolloidhõbe hakkab koheselt viirusteid/bakteriteid hävitama ning laps võib ka neid välja oksendada nt rohelise massina. Laps on voodirežiimil. Paranemine paari päevaga.

Rinnapiimalastele ei anta tavapäraselt toidulisandeid, ega ka kolloidhõbedat. Sellises vanuses laste immuunsussüsteem alles õpib viiruste/bakteritega ise toime tulema. 
Samas kui on tõsine haigus nt mõni last tugevalt loiuks tegev kõhuviirus või tõsine põletikukolle jms, siis on tegemist asendamatu tervendamisega, millel ei ole, erinevalt tavamedikamentidest (sh haiglaravist), mingeid tervist kahjustavaid kõrvalmõjusid.

Gripi tervendamine kolloidhõbedaga.

Komplekstervendamine ehk keha toetus kolloidhõbeda ja c-vitamiiniga.
C-vitamiini kasutamisvõimaluste kohta ülevaade siin.

Suuhaiguste (nt lokaalne mäda
nik, aftoosne stomatiit) tervendamine kolloidhõbedaga.

Aftoosne stomatiit
Loputada peale söögi suu puhta veega.
Peale seda korgitäis (u 10 ml) kolloidhõbedaga 10 min.
Suuhaigused taanduvad paari päevaga. Oleneb, kui suurel pinnal põletikuline haigus on. Jätkata peale sööki loputamist kuni paranemiseni.
Hambaid loputada samuti kolloidhõbedaga (korgitäis u 10 ml), mis on samuti antibakteriaalne ja harjata nt ioonilise hambaharjaga. Kolloidhõbe on tunduvalt tõhusam kui kookosõliga suu loputamine.
Hambapastat ei ole vaja kasutada, isegi ökopastad on saasteaineid täis.

Silmahaiguste tervendamine kolloidhõbedaga.

"Kassihaiguse" jm. rähmaste silmahaiguste (sh põletikulised sümptomid) tervendamine kolloidhõbedaga on kiire ja ohutu. Tilgutada pipetiga kolloidhõbedat silma 1-2 tilka kuni 5 korda päevas, tupsutada vatiga silma pealt.
Laste puhul võib olla nii, et nad ei pruugi lasta endale midagi silma panna, hakkavad näiteks nutma, siis pole vaja sundida (kui läbirääkimised samamoodi ei vii tulemuseni). Laheduseks on silmakompress või vatipadjaga tupsutamine või vatipadjaga silma välisnurgast sisenurgani rähma ära puhastamine ja lasta niisama kuivada. Töötab ka hästi, aga veidi aeglasemalt.
Valuliku põletikus paistetuse tervendamine kolloidhõbedaga.

Piserdada (pritsida) või määrida kolloidhõbedat põletikulisele kohale nii tihti kui vajadust on (lisaks on desinfitseeriv). Võtta seespidiselt vastavalt kehakaalule. Nt 70kg inimene võib võtta päevas kuni 600ml kolloidhõbedat lahjendatuna vees. Paranemine kiire ja tõhus.
Põletiku puhul kiirendava efekti saavutamiseks juurde manustada boori (eesti apteekides saada EI ole) kuni põletiku taandumiseni. 
Põletikuline paistetus taandub paari päevaga (see oleneb ka toitumisest, nisujahu, suhkru tarbimisel võib see olla aeglasem, aga ei pruugi, eelistada värsket, töötlemata toitu).
Tervendusmeetod sobib ka lastele ja loomadele.

Põletus(haavad)e tervendamine kolloidhõbedaga.

Piserdada (pritsida) põletuse saanud kohale kolloidhõbedat nii tihti kui soovi ja vajadust on. Efektiivne ja valuleevendav toime. 
Iga astme põletushaavadele tervendamine on ohutu ja kiire.

Kreemi asendamine kolloidhõbedaga.

Sobib kõikide nahatüüpidele - rasune, segu ja kuiv nahk. Piserdada või kanda vatipadjaga soovitud piirkonnale kolloidhõbedat, näiteks näole. Lasta õhu käes kuivada, mitte kuivatada. Kestendus kaob, elastsus taastub, samas ei teki kilejat või/ja rasvast kihti nagu kreemiga. Jume jääb kena ja ühtlane, läiget ei teki. vaja võib olla ka 2 korda nahale kandmist (üks kord nahk kuivab ära, aga nt kiskumine ei leevendunud, siis ühe korra veel kanda ja lasta nahal ära kuivada). 
Olenevalt naha seisukorrast võib ta vajada (aga ei pruugi) üleminekuperioodi kuskil kuu või kaks, olenevalt, kui palju on kasutatud kreeme, mineraalõlidega tooteid (nafta baasil), näovett jms muid tooteid.
Kord nädalas või kahes nädalas oleks hea pakkuda kehale toitained nt näomaskina, sest kolloidhõbe ise pole keha sees- ega välispidiselt toitev. Selleks sobib mõni purustatud küps puuvili (banaan, kurk või midagi muud, mis endale meeldib). Emad, kes imetavad, saavad kanda oma rinnapiima näole, mis on väga toitev ja nahale kasulik.
Toitainete andmise vajalikkusest saab aru siis, kui peale pikemat aega kolloidhõbeda näole kandmine (näiteks) kestendust ei leevenda. 

Kõik kolloidhõbeda  tervendus- ja kasutusmeetodid sobivad ka lastele, loomadele, rasedatele ja imetavatele emadele.


Kolloidhõbe ja taimed.

Kolloidhõbedat saab kasutada ka taimede kastmisel. Lisada taimede kastmisvette, 1 liitrile 20 ml.

Lisalugemist kolloidhõbeda tõhususe kohta:


Kliki pildil